Fundacja Kaczuchy Dziennikarskie

Młodzi dorośli kontra stereotypy

Słowa, że młodzi ludzie to “przyszłość narodu” słyszeliśmy niejednokrotnie, jednak czy jesteśmy brani na poważnie?

1. “Żyją tu i teraz i nie myślą o przyszłości”

W trakcie dorastania każdx z nas szukał lub nadal próbuje odnaleźć własne, oryginalne JA. W trakcie tych poszukiwań przeżywamy własne rozterki, wiele razy zmieniamy zdanie na temat naszej przyszłości, przezwyciężamy problemy i stajemy przed ciężkimi wyborami np.:

  • Jaki kierunek wybrać w szkole średniej/na studiach?
  • Pobyć jeszcze dzieckiem w trakcie wakacji na etapie szkoły średniej, czy pracować aby odciążyć rodzinę?

Tak naprawdę znaczna część młodych ludzi boi się popełnienia błędu, który zdefiniuje ich przyszłe życie.

2. “Jedynym ich obowiązkiem jest nauka, a są wiecznie zmęczeni”

Mimo natłoku zmartwień i zajęć słyszymy, że jesteśmy zmęczeni bez powodu, przecież nie pracujemy, nie musimy martwić się opłatami, a jedynym naszym obowiązkiem jest nauka. Jednak mamy prawo do zmęczenia, ponieważ średnio 8 godzin dziennie spędzamy na aktywnym przyswajaniu wiedzy, potem wracamy do domu, gdzie staramy się pomóc, jak tylko potrafimy naszym rodzinom, dbamy o szlifowanie naszych talentów i często przejmujemy się nie tylko tym co dotyka nas – martwimy się też o rodziców. Widząc ich zmęczenie staramy się ich odciążyć i zaniedbujemy własne małe, ale ważne problemy. Dlatego mamy prawo do stwierdzenia, że jesteśmy zmęczeni.

3. “Nie przejmują się niczym”

Nieprawdą jest, że młodzi ludzie widzą czubek własnego nosa. Jedną z rzeczy, które nas łączą to przejmowanie się przyszłością świata. Są ludzie, którzy pomagają małymi gestami w życiu codziennym, a inni tak jak my, kaczuchy starają się działać na większą skalę. Powstaje wiele inicjatyw społecznych i projektów mających na celu edukację społeczeństwa i pomoc nie tylko w sposób werbalny, ale także materialny. Średnia wieku osób biorących aktywny udział w tych projektach to 15-25 lat.

Fundacja Kaczuchy Dziennikarskie funkcjonuje wyłącznie dzięki Waszym darowiznom. Nie otrzymujemy pieniędzy od państwa, a nasza strona jest wolna od reklam. To właśnie zapewnia nam pełną niezależność.

 

Wasza pomoc jest dla nas nieoceniona. Każda wpłata, nawet najmniejsza, pozwala nam dalej realizować nasze cele.

Hej! To też może Cię zainteresować!

Każdego roku, w trzecią niedzielę marca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Inwalidów. Dzień, który skłania do refleksji nad wyzwaniami, z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami.

Chrapanie to nocny koszmar, którego nieprzyjemny efekt w postaci głośnych odgłosów, dręczy prawie każdego, kto ma w swoim najbliższym otoczeniu osobę dotkniętą tą przypadłością.

Światowy Dzień Snu, obchodzony 14 marca, to międzynarodowe wydarzenie mające na celu zwiększenie świadomości na temat znaczenia snu dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Ścieżka, którą obrał Elon Musk, aby przechadzać się po Białym Domu, zaczęła się już kilka miesięcy temu. Jednakże miliarder z każdym dniem pokazuje, że praca u boku akurat Donalda Trumpa to odpowiednie miejsce dla jego osoby. Kariera Muska niewątpliwie ma wiele burzliwych wątków, które – patrząc z innej perspektywy – kreuje sam właściciel X.

W Polsce Dzień Mężczyzn do dzisiaj pozostaje nieoficjalnym świętem. Mimo tego 10-ty marca jest dobrą okazją na docenienie panów za pełnioną przez nich rolę w społeczeństwie. To moment, by zwrócić uwagę nie tylko na ich osiągnięcia i wyzwania, ale także na kwestie, które często pozostają w cieniu – zdrowie psychiczne i emocjonalne oraz presję, z jaką się mierzą.

Zespół ds. Dezinformacji Komisji badającej wpływy rosyjskie i białoruskie w Polsce przeanalizował tysiące dokumentów dotyczących manipulacji informacyjnych.

Walentynki, czyli święto zakochanych którego nazwa pochodzi od św. Walentego wypada 14 lutego. Zwyczajowo tego dnia obdarowują się drobnymi upominkami oraz ślą listy miłosne. Tradycja została zapoczątkowana w południowej i zachodniej części Europy już w średniowieczu.

Przejazdy kolejowe to miejsca, które wymagają szczególnej ostrożności ze strony kierowców. Niestety, jak pokazują statystyki i ostatnie doniesienia, w Polsce nadal dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, w których kierowcy ignorują sygnały ostrzegawcze i próbują przejechać przez tory mimo zamykających się rogatek.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) to organizacja, która od ponad 30 lat zbiera fundusze na wsparcie polskiej służby zdrowia. Mimo niezaprzeczalnych sukcesów, fundacja regularnie staje się celem oskarżeń i teorii spiskowych.

Meta zakończyła współpracę z niezależnymi weryfikatorami faktów, co zdaniem ekspertów może zwiększyć zagrożenie dezinformacją i podważyć zaufanie do mediów.