Fundacja Kaczuchy Dziennikarskie

Dlaczego głosowanie jest ważne?

Dlaczego głosowanie jest ważne?

Od 6 do 9 czerwca 2024 roku miliony Europejczyków będą kształtować przyszłość naszej demokracji, biorąc udział w wyborach europejskich. W Polsce wybory odbywają się 9 czerwca.

To wyjątkowy moment, w którym możemy wszyscy wspólnie zadecydować o przyszłości Unii Europejskiej.

 

Głosowanie zawsze ma znaczenie, bez względu na to, czy chodzi o wybory lokalne, krajowe czy europejskie. Wybory są doskonałą okazją, by wypowiedzieć się w ważnych dla nas kwestiach. Wykorzystaj swój głos, aby zmienić świat, w którym żyjesz!

 

Łatwo zapomnieć, że wyniki wyborów europejskich wpłyną na życie wielu osób. Parlament Europejski przyjmuje przepisy, które dotyczą nas wszystkich – mają wpływ na duże kraje i małe społeczności, potężne przedsiębiorstwa i start-upy, kwestie globalne i lokalne.

 

Prawodawstwo UE zajmuje się sprawami, które dla większości obywateli są bardzo ważne, takimi jak środowisko, bezpieczeństwo, migracja, polityka społeczna, prawa konsumentów, gospodarka i praworządność. Twój głos zdecyduje, kto będzie Cię reprezentował w Parlamencie Europejskim i kto wpłynie na wybór członków Komisji Europejskiej. To naprawdę ma znaczenie!

 

W tym coraz bardziej złożonym, niestabilnym i wzajemnie połączonym świecie Unia Europejska stawia czoła globalnym wyzwaniom, z którymi samodzielnie nie poradziłby sobie żaden kraj UE. To nie jest łatwe zadanie, a Twój głos wpłynie na kierunek zmian. Głosując, wybierasz demokrację. Demokracji nigdy nie wolno brać za pewnik. To wspólne osiągnięcie i zbiorowa odpowiedzialność. Każdy z nas ma tu swoją rolę do odegrania.

 

Im więcej ludzi głosuje, tym silniejsza staje się demokracja, która zaczyna się od ludzi. Nadajemy jej bieg w wyborach europejskich, a podjęte tam decyzje mają realny wpływ na nasze życie. Jeśli nie weźmiemy w nich udziału, nie będziemy mieć też wpływu na kształtowanie przyszłości. W dłuższej perspektywie europejska demokracja parlamentarna straci na sile, a jej wartości na znaczeniu. Wykorzystaj swój głos, aby odpowiedzieć na wyzwania dzisiejszego świata!

 

A o tym jak wybierani są posłowie i posłanki do Parlamentu Europejskiego wyjaśnimy w następnym artykule!

Fundacja Kaczuchy Dziennikarskie funkcjonuje wyłącznie dzięki Waszym darowiznom. Nie otrzymujemy pieniędzy od państwa, a nasza strona jest wolna od reklam. To właśnie zapewnia nam pełną niezależność.

 

Wasza pomoc jest dla nas nieoceniona. Każda wpłata, nawet najmniejsza, pozwala nam dalej realizować nasze cele.

Hej! To też może Cię zainteresować!

Wypadki drogowe na polskich drogach to codzienność, a jednym z głównych problemów jest brawurowa jazda z nadmierną prędkością. Wielu kierowców traktuje prędkość jako symbol prestiżu, co przy braku odpowiednich kar prowadzi do tragicznych wypadków. Konieczne są zmiany w prawie i egzekwowaniu przepisów, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Aleksandra Stube – psycholożka, psychoedukatorka, działaczka antydyskryminacyjna. Liderka zespołu ds. Wsparcia Psychologicznego oraz koordynatorka projektu Tęczowy Piątek Fundacji GrowSPACE.

Kamila Gulbicka - specjalistka ds. mediów Fundacji Viva!, redaktorka magazynu „Vege”, dziennikarka, politolożka, a w niedługiej przyszłości także dietetyczka, która chce promować diety roślinne w polskim społeczeństwie. Prywatnie mama dwójki czworonożnych adopciaków. W wolnym czasie wędruje z psami po lesie i gotuje w nadmiarze.

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie w formule World Cafe umożliwiające wymianę myśli i wspólną rozmowę mieszkańców Szczecinka.

Maria Januszczyk - wiceprezeska Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt, doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauk prawnych.

Nauczyciel to zawód pełen pasji i poświęcenia, który odgrywa kluczową rolę w rozwoju społeczeństwa. Nie tylko przekazują oni wiedzę, ale także kształtują osobowości i wartości młodych ludzi, stając się ich przewodnikami w świecie informacji.

Sekson to inicjatywa skoncentrowana na tematyce seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnościami. Jesteśmy częścią Fundacji Avalon, która kompleksowo wspiera tę grupę.

Cześć, nazywam się Miśka i jestem wolontariuszką w Ostatnim Pokoleniu. Nasza nazwa ma mocne przesłanie – wierzymy, że żyjące obecnie osoby są ostatnim pokoleniem, które ma szansę powstrzymać najgorsze skutki katastrofy klimatycznej.

Otwarty List do Ministerstwa Zdrowia w Sprawie Alkoholizmu w Polsce

Z jaką ilością dezinformacji, fake newsów i nieprawdziwych oskarżeń się spotykasz? Z mnóstwem, nie tylko na mój temat.