Od 6 do 9 czerwca 2024 roku miliony Europejczyków będą kształtować przyszłość naszej demokracji, biorąc udział w wyborach europejskich. W Polsce wybory odbywają się 9 czerwca.
To wyjątkowy moment, w którym możemy wszyscy wspólnie zadecydować o przyszłości Unii Europejskiej.
Głosowanie zawsze ma znaczenie, bez względu na to, czy chodzi o wybory lokalne, krajowe czy europejskie. Wybory są doskonałą okazją, by wypowiedzieć się w ważnych dla nas kwestiach. Wykorzystaj swój głos, aby zmienić świat, w którym żyjesz!
Łatwo zapomnieć, że wyniki wyborów europejskich wpłyną na życie wielu osób. Parlament Europejski przyjmuje przepisy, które dotyczą nas wszystkich – mają wpływ na duże kraje i małe społeczności, potężne przedsiębiorstwa i start-upy, kwestie globalne i lokalne.
Prawodawstwo UE zajmuje się sprawami, które dla większości obywateli są bardzo ważne, takimi jak środowisko, bezpieczeństwo, migracja, polityka społeczna, prawa konsumentów, gospodarka i praworządność. Twój głos zdecyduje, kto będzie Cię reprezentował w Parlamencie Europejskim i kto wpłynie na wybór członków Komisji Europejskiej. To naprawdę ma znaczenie!
W tym coraz bardziej złożonym, niestabilnym i wzajemnie połączonym świecie Unia Europejska stawia czoła globalnym wyzwaniom, z którymi samodzielnie nie poradziłby sobie żaden kraj UE. To nie jest łatwe zadanie, a Twój głos wpłynie na kierunek zmian. Głosując, wybierasz demokrację. Demokracji nigdy nie wolno brać za pewnik. To wspólne osiągnięcie i zbiorowa odpowiedzialność. Każdy z nas ma tu swoją rolę do odegrania.
Im więcej ludzi głosuje, tym silniejsza staje się demokracja, która zaczyna się od ludzi. Nadajemy jej bieg w wyborach europejskich, a podjęte tam decyzje mają realny wpływ na nasze życie. Jeśli nie weźmiemy w nich udziału, nie będziemy mieć też wpływu na kształtowanie przyszłości. W dłuższej perspektywie europejska demokracja parlamentarna straci na sile, a jej wartości na znaczeniu. Wykorzystaj swój głos, aby odpowiedzieć na wyzwania dzisiejszego świata!
A o tym jak wybierani są posłowie i posłanki do Parlamentu Europejskiego wyjaśnimy w następnym artykule!
Fundacja Kaczuchy Dziennikarskie funkcjonuje wyłącznie dzięki Waszym darowiznom. Nie otrzymujemy pieniędzy od państwa, a nasza strona jest wolna od reklam. To właśnie zapewnia nam pełną niezależność.
Wasza pomoc jest dla nas nieoceniona. Każda wpłata, nawet najmniejsza, pozwala nam dalej realizować nasze cele.
Hej! To też może Cię zainteresować!
Każdego roku, w trzecią niedzielę marca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Inwalidów. Dzień, który skłania do refleksji nad wyzwaniami, z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami.
Chrapanie to nocny koszmar, którego nieprzyjemny efekt w postaci głośnych odgłosów, dręczy prawie każdego, kto ma w swoim najbliższym otoczeniu osobę dotkniętą tą przypadłością.
Światowy Dzień Snu, obchodzony 14 marca, to międzynarodowe wydarzenie mające na celu zwiększenie świadomości na temat znaczenia snu dla zdrowia i dobrego samopoczucia.
Ścieżka, którą obrał Elon Musk, aby przechadzać się po Białym Domu, zaczęła się już kilka miesięcy temu. Jednakże miliarder z każdym dniem pokazuje, że praca u boku akurat Donalda Trumpa to odpowiednie miejsce dla jego osoby. Kariera Muska niewątpliwie ma wiele burzliwych wątków, które – patrząc z innej perspektywy – kreuje sam właściciel X.
W Polsce Dzień Mężczyzn do dzisiaj pozostaje nieoficjalnym świętem. Mimo tego 10-ty marca jest dobrą okazją na docenienie panów za pełnioną przez nich rolę w społeczeństwie. To moment, by zwrócić uwagę nie tylko na ich osiągnięcia i wyzwania, ale także na kwestie, które często pozostają w cieniu – zdrowie psychiczne i emocjonalne oraz presję, z jaką się mierzą.
Zespół ds. Dezinformacji Komisji badającej wpływy rosyjskie i białoruskie w Polsce przeanalizował tysiące dokumentów dotyczących manipulacji informacyjnych.
Walentynki, czyli święto zakochanych którego nazwa pochodzi od św. Walentego wypada 14 lutego. Zwyczajowo tego dnia obdarowują się drobnymi upominkami oraz ślą listy miłosne. Tradycja została zapoczątkowana w południowej i zachodniej części Europy już w średniowieczu.
Przejazdy kolejowe to miejsca, które wymagają szczególnej ostrożności ze strony kierowców. Niestety, jak pokazują statystyki i ostatnie doniesienia, w Polsce nadal dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, w których kierowcy ignorują sygnały ostrzegawcze i próbują przejechać przez tory mimo zamykających się rogatek.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) to organizacja, która od ponad 30 lat zbiera fundusze na wsparcie polskiej służby zdrowia. Mimo niezaprzeczalnych sukcesów, fundacja regularnie staje się celem oskarżeń i teorii spiskowych.
Meta zakończyła współpracę z niezależnymi weryfikatorami faktów, co zdaniem ekspertów może zwiększyć zagrożenie dezinformacją i podważyć zaufanie do mediów.